5.0SMLJ60CA-TP
- Mfr.Part #
- 5.0SMLJ60CA-TP
- Datasheet
5.0SMLJ60CA-TP
- Description
- TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 51.7A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 66.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 96.8V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 60V